Kovid-19'da Vaka Sayımız 2433, Ölüm Sayımız 59'a Çıktı

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twiiter hesabından koronavirüste son durumu açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, "SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar." ifadelerini kullandı.

Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye'de bugüne kadar Yeni Koronavirüs Salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 59'e yükseldi, vaka sayısı ise 2433 oldu.

kovid 19 vaka ve ölü sayısı

Dünya sağlık Örgütü verilerine göre dünyada toplam vaka sayısı 460 bini geçti. Kaybedilen insan sayısı ise 21 bini geçti. Ayrıca yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızdan 34 ünü kaybettiğimiz bilgisi haber sitelerine yansıdı.

Yeni Koronavirüs ateş, öksürük ve nefes darlığı ile ortaya çıkıyor. Ancak her türlü solunum yolu hastalığı belirtilerini dikkate almakta yarar var. Burun akıntısı, halsizlik, vücut ağrısı da belirtiler arasında yer alıyor. Virüsle karşılaştıktan sonra genellikle 2 gün içinde belirtiler ortaya çıkıyor ancak bu süre 14 güne kadar uzayabiliyor. Ölümlü vakalarımızın tamamına yakını ileri yaşta bulunmaları, yaşlı vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları yönündeki ikazların önemini bir kez daha ortaya koydu.