TES: KİMSE SİZDEN HAMASET BEKLEMİYOR

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim bakanı Ömer Dinçer'in "Kimse Benden Hamaset Beklemesin" sözünü şiddetle eleştirdi. MEB Bakanı Ömer Dinçer'in bir konuşmasına atıfta bulunarak www.turkegitimsen.org.tr 'de cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanı ömer Dinçer konuşmasını ve TES in eleştirel bakışını okuyucularımızla paylaşıyoruz. Yorum sizin

Ömer Dinçer:

Kimse Benden Hamaset Beklemesin. Ben süslü sözler söylemem. Sırf gönül almak için ya da şirin gözükmek için hamaset yapamam. Öğretmenleri çok seviyorum ve onların gerçek itibarını kazanmasını sağlamak için uğraşıyorum. Farklı bir mizacım var. Dosdoğru bir adamım ben. İki Şeyi Çok Önemsiyorum.. Milli eğitimde önemsediğim birinci konu Öğretmen ikinci konu ise mesleki eğitimdir.

TES:

-Kimse sizden hamaset beklemiyor Sayın Bakan, ancak hamaset kelimesi ile neyi kastettiğiniz pek anlaşılmıyor. Hamaset kelimesini, insanları motive etmek amacıyla kullanıyorsanız, yine bir hata yapmışsınız demektir. Çünkü, sizin, en başta gelen göreviniz, eğitim çalışanlarının motive olmasını sağlamaktır. Bunun için hamaset yapmak gerekiyorsa, yapacaksınız, kimse sizden yapamayacağınız sözler vermenizi, bütün problemleri bugünden yarına çözmenizi beklemiyor ama yapabileceklerinizi neden yapmıyorsunuz? Yarattığınız ilk algı, eğitimde başarısızlığın sebebinin öğretmen olduğu algısıydı.Bunu siz yaratmadınız mı? Sayın Başbakan, öğretmenler az çalışıyor, çok kazanıyor derken, neredeydiniz? Niye onları sahiplenmediniz? Koltuk altımdan gider diye mi korktunuz?

Çok önemsediğini söylediğiniz öğretmen için, hangi olumlu adımı attınız? Özlük hakları geriye giderken, en az kazanan meslek grubu haline gelirken, hak etmedikleri saldırılara uğrarken sizi hiç piyasada görmedik. Mesleki eğitim konusunda da bir adımınıza şahit olan varsa beri gelsin.

ömer dinçeri eleştiren tes