Emlak Vergi Borç Yapılandırmada Son Gün 25 Kasım 2016

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kanuna göre Emlak, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklam borcu olan vatandaşlara ödeme kolaylığı getirildi. Vatandaşlar yapılandırdıkları borçlarını 36 ay 18 eşit taksitte ödeyebilecek. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar 25 Kasım 2016 tarihine kadar Bağcılar Belediyesi'ne başvurmaları gerekmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ 25 KASIM 2016

Belediye ile borçlarınızda 25 Kasım tarihi ve öncesi borçları yeniden yapılandırılıyor. Yapılandırılan borçlar 36 ay 18 eşit taksitte ödeyebilecekler. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar kanunun belirlediği oranda cezaları silinecek, hesaplanan gecikme zammı ve faizi silinecek yerine ilgili dönemlerle ilgili yurt içi ÜFE aylık değişim oranları uygulanmaktadır. Yapılandırmanın son başvuru tarihi 25 Ekim 2016.

Yürürlüğe giren 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırması ile ilgili yasanın vatandaşlar için büyük bir ödeme kolaylığı sağlıyor. Su borcu, emlak borcu ve reklam borcu olan vatandaşlarımızın kaçırmaması gereken birçok imkân tanınmıştır. Bunlardan en önemlisi ise borçlu mükelleflere getirilen ve borçların yeniden yapılandırılmasına imkân veren düzenlemedir emlak borcunu ödeyin

ÖDEME KOLAYLIĞI

Müracaat etmeyen vatandaşların bu fırsattan faydalanamayacağını belirten yetkililer yapılandırılan borcun ister peşin ister taksitle ödenebileceğini, ödemelerin kredi kartı ile de yapılabileceğini belirtti.