İstanbul ilçelerinde emlak metrekare fiyatlarını araştırdık

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

2017 yılında ev almayı düşünenler için ilçe ilçe gayrimenkul metrekare fiyatlarını araştırdık. İstanbul'da ucuza ev sahibi olabileceğiniz ilçeleri araştırma sonuçları ile yayınlıyoruz. Sizin de ev alma düşünceniz var ise bu haberimiz tam size göre. Yaşamak istediğiniz ilçenin emlak fiyatları hakkında bilgi almak için yazımızı okumanız yeterli. Hürriyetemlak verilerini baz aldığımız İstanbul gayrimenkul piyasasında metrekare fiyatlarının en düşük olduğu bölgeler;

İstanbul sınırları içerisinde metrekaresi en ucuz olan bölge 1493 lira ile Silivri ilçesi oldu. İstanbul Avrupa Yakasında en yüksek metrekare birim fiyatı ise Bahçelievler ve Güngören bölgesinde bulunuyor. Güngören'de ortalama metrekare birim fiyatı 2 bin 452 olarak belirlendi. İstanbul'da emlak fiyatları

Bağcılar 800 bin nüfusuyla istanbulun en kalabalık ilçelerinden biri. Kentsel dönüşüm nedeniyle eski binalar yıkılarak marka evler yapılıyor. Bu nedenle gayrimenkul fiyatları Merkez, Yavuzselim, Güneşli ve Çınar Mahallerinde oldukça yüksek. Bağcılarda emlak metrekare fiyatı 2 bin 250 liradan başlamaktadır.

- Silivri'de gayrimenkullerin metrekare birim fiyatı 1493 lira... Yani 100 metrekarelik bir ev 149 bin 300 liradan başlıyor.

- Esenyurt bölgesi de ucuza ev sahibi olabileceğiniz bölgelerin başında geliyor. Yapılan projelerle birlikte gelişmekte olan Esenyurt'ta metrekare birim fiyatı 1643 lira. Esenyurt'tan 100 metrekarelik ev satın alabilmek için 164 bin 300 lira yeterli oluyor.

- 3. Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü projelerinin yanı sıra Kanal İstanbul projesinin de aksında yer alan Arnavutköy'de metrekare birim fiyatı 2017 yılı itibari ile 1947 lira olarak belirlendi. Uzun vade yatırımcılarının tercih ettiği Arnavutköy bölgesinden 100 metrekarelik bir ev satın alabilmeniz için 194 bin 700 lirayı gözden çıkartmanız gerekiyor.

- Beylikdüzü bölgesinde metrekare birim fiyatı ise 1978 lira. Yaşam kalitesinin günden güne arttığı Beylikdüzü bölgesinden 100 mterkarelik ev alabilmek için 197 bin 800 lirayı hazır etmeniz gerekiyor.

- 17 Ağustos depreminden sonra emlak piyasası dibe vuran Avcılar bölgesinde geçen 16 yıllık süre içerisinde fiyatlar arttı. Metrekare birim fiyatı 2 bin 83 lira olan Avcılar'dan 100 metrekarelik ev almak isteyenler 200 bin lira ödemesi gerekiyor.

- Kentsel dönüşüm projeleri ile hareketlenen Gaziosmanpaşa bölgesi emlak piyasasında metrekare birim fiyatı 2 bin 174 lira oldu. Yatırımlarla değeri her geçen gün artan Gaziosmanpaşa bölgesinden 100 metrekarelik bir ev alabilmenin bedeli 217 bin 400 lira.

- Markalı konut projelerinin yoğun olduğu Sancaktepe bölgesinde ise metrekare birim fiyatı 2 bin 190 olarak belirlendi. Sancaktepe'de 100 bin metrekarelik bir evin değeri yaklaşık 220 bin lira ediyor.

- Esenler de Gaziosmanpaşa gibi kentsel dönüşümün yoğun yaşandığı bölgelerden. Metrekare birim fiyatı 2 bin 250 lira olan Esener bölgesinden 100 metrekarelik ev alabilmek için en az 225 bin liranızın olması gerekiyor.

- İstanbul'un hızla gelişen bölgelerinden Büyükçekmece'de ise metrekare birim fiyatları 2 bin 400 lira oldu. Büyükçekmece'den 100 metrekareye 240 bin lira bir ev alabilirsiniz.

- Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerden Güngören'de evlerin metrekaresi 2 bin 452 liradan alıcı buluyor. Yani 100 metrekarelik evler minimum 245 bin liradan satışa sunuluyor.

- Bahçelievler gayrimenkul fiyatlarını en yüksek olduğu ilçelerden bir tanesi. Bahçelievler mahalleye göre metrekare fiyatları çok değişkenlik arzediyor. Cumhuriyet Mahallesinde gayrimenkulun metrekare fiyatı 2bin 200 lira iken bu fiyat Basın Sitesin'de 3 bin 500 lira civarında.