Sevenlerin ve Sevdiklerin için "evdekalBagcilar"

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Koronavirüs Salgını sebebiyle vaka ve ölü sayısı hızla artıyor. En son güncelleme ile vaka sayısı 270 bin ve ölüm sayısı 11 bin üzerinde seyrediyor. Uzmanlar kritik 3 hafta boyunca evde kalmak gerektiğini sıklıkla uyarıyorlar. Koronavirüs nedeniyle birçok avrupa ülkede sokağa çıkma yasağı-OHAL ilan edildi. İtalya'da asker sokağa indi. Sokağa çıkma yasağı uygulanmayan ülkelerde ise zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmaması, vatandaşların kendilerini evlerine kapatmaları tavsiye ediliyor.

Kovid - 19

Alınan tedbirler sonucu ülkemiz Kovid-19 ile geç tanıştı. Tüm tedbirlere rağmen her geçen gün vaka sayısı katlanarak artıyor. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi. Vaka sayımız ise bir önceki güne göre ikiye katlayarak 670'e yükseldi. Kovid-19 vaka sayısının artmaması için hijyen kurallarına dikkat edilmesini söyleyen uzmanlar, el temizliğinin çok önemli olduğunu belirtiyorlar.

Ulusal kanallardan sosyal medya organlarına kadar bütün medya ve yayın organlarında uzmanlar tarafından sıklıkla evde kalınması ve sosyal izolasyonda kalmamız gerektiği bildiriliyor. Yapılan uyarılara uyan Bağcılar halkı zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmadı. Cuma günü ve bugün itibari ile yollar boş kaldı. Esnaf kepenkleri kapattı. Bağcılar en kalabalık yerlerinden Yürüyüş Yolu en sakin günlerini geçirdi.

Bağcılar'da %100 doğal üretim yapan en çok tercih edilen Erzurum Kadayıf Dolma Tatlıcısı 'da uyarıları dikkate alarak üretime ara verdi. Sipariş usulu bir sistem için alt yapı çalışmalarına başlayan firma, kadayıf dolma taleplerini mobil araçlarla adrese teslim etmeyi arzuluyor.

Sağlıklı bir toplum için, 14 gün kuralına uyalım. Gerekmedikçe sokağa çıkmayalım. Asla misafir kabul etmeyelim. Misafirliğe gitmeyelim. Kapalı ortamları sıklıkla havalandırın. Ellerinizi sabunla bol bol yıkayın. Koronavirüsün yayılmasını engellemek için uygulanan kurallardan SOSYAL MESAFE kuralını ASKER UĞURLAMALARI’nda da uygulayalım. Virüsün hızla yayılmaması için kalabalık yerlerden uzak duralım

Sevenlerimizi ve sevdiklerimizi üzmemek için, onlara zarar vermemek için, toplumsal bilinç adına "evdekalBağcılar"