Kovid-19 Salgınında 6 Nisan Türkiye Güncel Veriler Açıklandı

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Salgını ile ilgili yeni vaka ve ölüm sayılarını covid.saglik.gov.tr sitesinde yayımladı. 6 Nisan 2020 verileri itibari ile son 24 saatte 21 bin 400 kişiye test uygulandı. 3 bin 148 kişiye kovid-19 teşhisi kondu. Koronavirüs Salgınından hayatın kaybedenlerin sayısı 75 kişi oldu. Bugün iyileşen ve taburcu olan hasta sayısı 284 kişi oldu. Toplam Vaka sayısı 30 bin 217'ye, vefat eden sayısı 694'e çıktı. 06042020 Kovid-19 Vaka Tablosu

Koronavirüs salgınında ölümlerin il il sıralamasında %60 ölümle İstanbul ilk sırada geldi. İzmir, Ankara, Konya ölüm oranlarının en çok olduğu diğer iller. İstanbul'da 1 kişi 16 kişiye hastalık bulaştırdığı tesbiti haberlere yansıdı.

Kovid-19 ile etkin mücadelede ülkemizdeki birçok ile giriş çıkışlar kapatıldı. Ayrıca tüm ülke genelinde 20 yaş altındakilerin sokağa çıkmasının yasaklandığı açıklandı.

06042020 Kovid-19 Vaka grafiği

Koronavirüs Salgını ülkemiz genelinde tüm illerde bulunduğuna değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; "VİRÜS ARTIK 81 İLİMİZDE. Düne kadar vakaya rastlanmayan ilimiz vardı. Şimdi ise virüsün görülmediği şehir yok. İki yeni tanı tabloyu değiştirdi. Tüm şehirlerimizde hareketliliği azaltmak zorundayız. Evde kalmak istisnasız her yerde önemli."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; 25 ilde can kaybımız bulunmuyor. 56 ilde maalasef can kayıpları yaşandı. İstanbul’da 12 bin 231, İzmir’de 1105, Ankara’da 860, Konya’da 601, Kocaeli’de 500 vaka var. En yüksek can kaybımızın yaşandığı şehir 210 ile İstanbul.”

Ülkemizde görülen Koronavirüs Salgını kapsamında toplam 30 bin 217 vaka sayısına ulaşıldı.1.415 kişi ise yoğun bakımda bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; "TARAMA çalışmaları hastalığın çok kolay ve hızlı yayıldığını kanıtlıyor. Örnek vereyim: BİR KİŞİ VİRÜSÜ EN AZ 30 KİŞİYE BULAŞTIRDI. Bunları tespit ettik. Bu kişi virüsten etkilenmedi ama pek çok acıya yol açtı. Birinin sağlıklı görünmesi virüsü taşımadığı anlamına gelmiyor."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının sayısının 153'e ulaştığını açıkladı.

Koronavirüs'e Yakalanan Ünlüler

Amerikalı 19 yaşındaki şarkıcı Charlotte Lawrence’ın corona virüs testi pozitif çıktı.

Victoria's Secret ilk kızıl saçlı mankeni olarak tanınan Alexina Graham, yeni corona virüs testi pozitif çıktı

Ünlü şarkıcı Pink ve 3 yaşındaki oğlu virüse yakalandı

İngiliz oyuncu Idris Elba coronavirüse yakalndı.

NBA’ın ünlü basketbolcusu Kevin Durant’ın corona virüs testleri pozitif çıktı.

İngiliz müzik grubu Duran Duran'ın beyni John Taylor corona virüse yakalandı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı.