Türkiye Sağlık Turizminde avantajlı ülke oldu

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
sağlık turizmi

Bağcılar Devlet Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı doktorlarından Doç. Dr. Murat Binbay, 'Ülkemize artık çok sayıda hasta gelmeye başladı. İnsanların Türkiye´yi seçmesinde birkaç tane sebep var. Fakat hasta olan herkesin baktığı ilk nokta sağlıkta olan kalitedir. İnsanlar bir ülkeye gittikleri zaman ilk hedefleri iyileşmektir. Sonrasında otelcilik hizmetlerine bakarlar ve son olarak tabi ki bu alınan hizmetin maliyetine bakarlar. Bizim ülkemiz şuanda hem iyi hizmet kalitesiyle hem iyi doktorlarıyla hem de kabul edilebilir ücretleriyle önemli bir aşama kaydetmiş durumda. Özellikle de çevre ülkeler Rus Cumhuriyetleri, Balkanlar, Arap Ülkeleri ve Afrika ülkeleri açısından' dedi.

ROBOT, SAĞLIKTA SON TEKNOLOJİ

Da Vinci Robotik Cerrahi Sistemleri´nin özellikle yurtdışından gelecek hastalar için de çok büyük avantaj sağladığını anlatan Doç. Dr. Binbay, 'Çünkü yurt dışından gelen hastanın baktığı en büyük konu son teknoloji. Da Vinci Robot Cerrahi Sistemleri de son teknoloji oldukları için yurtdışından gelen hastalarımızın özellikle aradıkları bir sistem. Bu sistem artık kamu hastanelerinde de var. Sadece yurtdışından gelenler için değil bizim kendi ülkemizdeki hastalarımız için de özel hastanelerde karşılaştırılmayacak fiyatlarla yapılabiliyor. Yurtdışından gelen hastalar için bazı avantajları var.

Sağlık Bakanlığı özellikle Afrika ve Rus Cumhuriyetlerinden gelen ülkeleri B ve C gruplarına ayırmış. B grubundan olan ülkelere kendi fiyatları üzerinden yüzde 20´lik, C grubunda olan ülkelere ise yaklaşık yüzde 40´lık indirimler yapıyor. Ve bu durum yurtdışından gelen hastalar için çok büyük avantajlar sağlanmakta' diye konuştu.